Urząd Gminy
ul. Konopnickiej 12
42-260 Kamienica Polska
tel. 34 327 33 38, 327 33 33
fax 34 327 31 49
poczta@kamienicapolska.pl

 

28 Finał WOŚP w Gminie Kamienica Polska

12 stycznia 2020 r. w Gminnej Hali Sportowej w Kamienicy Polskiej odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku po raz 19 w ogólnopolską akcję Jerzego Owsiaka włączył się również Sztab „Nadzieja” działający przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej. Na czele sztabu stanęła wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej Mariola Żurakowska. Celem tegorocznej zbiórki organizowanej pod hasłem „ Wiatr w żagle” było zebranie pieniędzy na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Przy Sztabie Nadzieja kwestowało 110 wolontariuszy. Jego działalność wsparli uczniowie, rodzice, nauczyciele, lokalni przedsiębiorcy i sponsorzy oraz wszyscy ludzie dobrej woli, dla których zbiórka to szczytny cel.

Kwestowaniu towarzyszył program artystyczny, który rozpoczął się o godzinie 16.00. w Hali Sportowej w Kamienicy Polskiej. Uroczystego otwarcia Finału dokonali Wójt Gminy Kamienica Polska Adam Tajber oraz  Dyrektor Szkoły Podstawowej Magdalena Muchla. Występy artystyczne jak co roku rozpoczęły się od prezentacji Orkiestry Dętej z Kamienicy Polskiej pod batutą Henryka Nowaka. Na orkiestrowej scenie wystąpili również Zespół Folklorystyczny „Kamienica” pod kierunkiem Jana Czechlewskiego oraz przedszkolaki z Przedszkola w Kamienicy Polskiej oraz oddziałów zamiejscowych w Rudniku Wielkim i Osinach. W dalszej części zaprezentowali się goście z Gminnego Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej: zespoły „Iskierki” „Błysk” i „Takt” w choreografii Pauliny Perygi , Dawid Urbaniak i Barbara Górecka trenowani przez Piotra Maźniewskiego dali pokaz tańca towarzyskiego, a Maria Pietrzak zaprezentowała się wokalnie. Atrakcją dla najmłodszych okazały się pokazy iluzjonistów: Huberta Burzyńskiego oraz Błażeja Stachury. Tradycyjnie wystąpili również zespół nauczycielski „Babki Ali”, zespół wokalno – istrumentalny Feniks i chór ze Szkoły Podstawowej pod kierunkiem Adama Blachnickiego. Razem z chórem wystąpił absolwent naszej szkoły Jakub Sarna.

Finałowi towarzyszyły również licytacje, sklepik „SieMa” , kiermasz oraz działająca kawiarenka, z których dochód przeznaczony był oczywiście na WOŚP. Kwota, która udało się uzbierać to rekordowe 77022,72 zł.

Kilka minut po godzinie 20.00 odbyło się podsumowanie Finału WOŚP w Kamienicy oraz „Światełko do Nieba”. W tym roku sztuczne ognie zastąpione zostały przez zimne ognie, co spotkało się z pozytywnym odzewem ze strony Mieszkańców.
Po raz kolejny dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców udało się zorganizować jedno z największych przedsięwzięć szkoły. Dzięki kwotom, które każdego roku przekazujemy na konto Fundacji WOŚP mamy poczucie, że pomagamy i przyczyniamy się do krzewienia idei bezinteresownej pomocy.

 

 

Galeria zdjęć

Odwiedzono: 813 razy,     Data publikacji: 14 Stycznia 2020

Powrót