Urząd Gminy
ul. Konopnickiej 12
42-260 Kamienica Polska
tel. 34 327 33 38, 327 33 33
fax 34 327 31 49
poczta@kamienicapolska.pl

 

Dzień Integracji Środowiska Gminnego „Od juniora do seniora” - relacja

 

1 czerwca 2019r. na terenie naszej gminy odbyła impreza integracyjna pod hasłem: „Łączymy pokolenia - od juniora do seniora”.


W programie imprezy, nad którą patronat objął Wójt Gminy Kamienica Polska, przewidziano wiele atrakcji zarówno artystycznych, jak i sportowych.

W godzinach przedpołudniowych amatorzy nordic walking ruszyli w sześciokilometrowy marsz w terenie leśnym. Rozegrano również turniej piłki siatkowej plażowej. Odbył się turniej szachowy.

Część oficjalna imprezy została otwarta tuż po godzinie 15 przez przedstawicieli podmiotów, które włączyły się w organizację imprezy: Wójt Gminy Kamienica Polska Adam Tajber, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej Magdalena Muchla, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej Iwona Choła, Przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kamienicy Polskiej Grażyna Pszczółkowska, Przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Osinach Grażyna Ponicka.

Podczas części artystycznej zaprezentowali się młodzi wykonawcy, oklaskiwani przez licznie przybyłych mieszkańców. Imprezę poprowadziły panie: Marta Kita z GOKSiR oraz Jolanta Ciejpa ze Szkoły Podstawowej.

Przed publicznością wystąpił chór Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej pod kierunkiem Adama Blachnickiego oraz grupy baletowe przygotowane przez Zofię Czechlewską.

Grupa taneczna Dance Team składająca się z uczennic Gimnazjum w Kamienicy Polskiej zaprezentowała układy w stylu Dancehall.

Swoimi talentami pochwaliły się również przedszkolaki z Kamienicy Polskiej i oddziałów zamiejscowych - najmłodsi wystąpili z repertuarem piosenek ludowych oraz tańcach.

Atrakcją imprezy był również występ Zespołu Folklorystycznego „Kamienica” pod kierunkiem Jana Czechlewskiego, a także laureatów Wojewódzkiego Konkursu Piosenek Agnieszki Osieckiej w Kamienicy Polskiej.

Swoją obecnością wydarzenie to zaszczyciła również Orkiestra Dęta z Kamienicy Polskiej. Publiczność bawił kabaret przygotowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej. O dobrą zabawę na zakończenie zadbał zespół Progres.

Oprócz podziwiania występów artystycznych i rywalizacji sportowych uczestnicy imprezy, zwłaszcza ci najmłodsi, chętnie bawili się na dmuchańcach, kulach wodnych , mogli zjeść watę cukrową, popcorn i obejrzeć wóz strażacki.

Powodzeniem cieszyła się baloniada, manufaktura sprawnych rączek, salonik urody oraz warsztaty kuchni molekularnej. Swój talent plastyczny można było wyeksponować w Plastykolandii. W rzeczy śmieszne, użyteczne, zbędne i bardzo atrakcyjne bądź też książki mogli zaopatrzyć się klienci kiermaszu.

Wielkie zainteresowanie wzbudziła wystawa prac Pań zrzeszonych w Związkach Emerytów i Rencistów w Kamienicy Polskiej i Osinach, które również częstowały dołkami oraz sałatkami.

O słodkie przysmaki w kawiarence zadbali rodzicie uczniów i nauczyciele Szkoły Podstawowej, a dania z grilla serwowali nauczyciele i rodzice Liceum Ogólnokształcącego.

Pomysł integracji środowiska gminnego to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Gminy, GOKSiR-u i Szkoły Podstawowej, przy współpracy LO, biblioteki publicznej, rad rodziców, środowiska seniorów i ochotniczych straży pożarnych.

 
Galeria zdjęć

Odwiedzono: 361 razy,     Data publikacji: 4 Czerwca 2019

Powrót