Urząd Gminy
ul. Konopnickiej 12
42-260 Kamienica Polska
tel. 34 327 33 38, 327 33 33
fax 34 327 31 49
poczta@kamienicapolska.pl

 

Spotkanie informacyjne z Doradcą Energetycznym z WFOŚiGW w Katowicach w zakresie rządowego programu "Czyste powietrze"

    W dniu 18 marca 2019 roku o godz. 17:00, w budynku Muzeum Regionalnego w Kamienicy Polskiej, odbyło się spotkanie informacyjne z Doradcą Energetycznym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w zakresie Rządowego Programu ,,CZYSTE POWIETRZE - dofinansowanie nowych źródeł ciepła i termomodernizacji budynków jednorodzinnych". Na spotkanie przybyli Mieszkańcy. Uczestnicy zapoznali się z założeniami Programu oraz warunki, które należy spełnić, aby uzyskać dofinansowanie. Podczas spotkania Mieszkańcy zadawali pytania i uzyskiwali niezbędne informacje dla wypełnienia wniosków i skorzystania z Programu.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Korzystając z programu można zyskać zwrot części poniesionych kosztów.

 

Program przewiduje dofinansowania m.in. na:

 

- wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu,

- docieplenie przegród budynku,

- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,

- instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),

- montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

 

Formy dofinansowania:

 

- dotacja

- pożyczka

 

Terminy:

 

Realizacja programu: lata 2018-2029 r.

 

Wnioski o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze” można składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, ul. Wita Stwosza 2 lub w filii WFOŚiGW w Częstochowie, ul. Jana III Sobieskiego 7 .

 

 

Galeria zdjęć

Odwiedzono: 259 razy,     Data publikacji: 22 Marca 2019

Powrót