tel. 34 327 33 38, 327 33 33
fax 34 327 31 49
poczta@kamienicapolska.pl

Krótki opis

Drużyna Liceum Kamienica Polska została reaktywowana po kilku latach przerwy, kiedy to mierzyła się z najlepszymi drużynami z województwa śląskiego w ramach rozgrywek Śląskiej Ligi Juniorów. Później, do 2009 roku grała w Amatorskiej Lidze Siatkówki w Częstochowie. Po trzech latach przerwy ci sami zawodnicy postanowili powrócić do gry w ALS i zaczęli trenować pod okiem Pana Mariusza Zycha.

Kamienica rozpoczęła rozgrywki od II ligi i nie była wymieniana w gronie faworytów do awansu. Albowiem żeby grać o awans do I ligi trzeba było zająć miejsce w pierwszej piątce. Początek sezonu nie był najlepszy, porażki z LUKSem Konopiska i KS Kłomnice trochę podcięły skrzydła Kamienicy, ale derbowe pewne zwycięstwo nad Gromem Poczesna 2:0 pozwoliło uwierzyć, że jesteśmy w stanie walczyć o coś więcej. Kolejne mecze to wzloty i upadki, ale cały czas byliśmy blisko tego upragnionego piątego miejsca. Runda rewanżowa to już popis Liceum, dużo wspaniałych spotkań, wygranych pewnie 2:0 i do play-off przystąpiliśmy pełni wiary, ale również szacunku dla rywali. Naszym przeciwnikiem w rywalizacji do dwóch zwycięstw była drużyna Gromu Poczesna. Po pierwszym wygranym przez nas meczu, w drugim przegraliśmy 1:2 i o awansie do baraży decydował trzeci mecz. W nim po dwóch setach było 1:1 i wszystko miał rozstrzygnąć tie-break. Grom prowadził przez cały set aż do momentu 13:9, wtedy Kamienica zagrała z sercem, ofiarnie i wygrała 16:14 awansując do baraży, które były ostatnim etapem walki o I ligę. Tutaj również rywalizacja do dwóch zwycięstw i walka z 8 drużyną I ligi - Multimetalem. Byliśmy skazywani na pożarcie, ale kibice wierzyli w nas do końca. Pierwszy mecz wygraliśmy 2:1 i na drugi jechaliśmy pełni nadziei. Po dwóch setach remis i znów o wszystkim decydował tie-break. Multimetal prowadził już 14:10 i miał cztery piłki meczowe, ale ku zdziwieniu wszystkich to Kamienica wygrała 18:16 i to co wydawało się niemożliwe, stało się realne.

W poprzednim sezonie nie brakowało emocji, w tym Kamienica w roli beniaminka będzie miała za zadanie obronić I ligę, ale może uda się zrobić coś więcej?