Urząd Gminy
ul. Konopnickiej 12
42-260 Kamienica Polska
tel. 34 327 33 38, 327 33 33
fax 34 327 31 49
poczta@kamienicapolska.pl

 

Od soboty 27 lutego zmiany w obostrzeniach

Osłona ust i nosa tylko maseczką!                                                                                                                                       
Od 27 lutego wprowadzony zostaje obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic.

Przyłbice wciąż mogą być stosowane, ale dodatkowo, oprócz maseczki. "Przyłbice przede wszystkim zabezpieczają oczy, zabezpieczają górną część twarzy i w tym sensie przyłbice są nadal dopuszczone, ale nie jako element zastępujący maseczkę, tylko ewentualnie jako element, który jest dodatkowy" .
 
Nowe obostrzenia w woj. warmińsko-mazurskim                                                                                                      
Powrót obostrzeń w województwie Warmińsko-Mazurskim od 27 lutego. Nastąpi powrót do nauczania zdalnego w klasach 1-3; zamknięte będą m.in. hotele, galerie handlowe, kina teatry, muzea i baseny.
 
Nowe obostrzenia dla podróżujących z zagranicy                                                                                                            
Rząd zdecydował się ponadto na wprowadzenie obowiązku kwarantanny dla osób przekraczających południową granicę Polski, z wyłączeniem osób zaszczepionych dwiema dawkami szczepionki. Warunkiem zwolnienia z kwarantanny jest przedstawienie negatywnego testu na Sars-CoV-2 z ostatnich 48 godzin.                                                                 Odwiedzono: 155 razy,     Data publikacji: 26 Lutego 2021

Powrót